Tak vážení…, s tím je konec!

Cenu balíku teď zjistíte s metrem v ruce

 • Změřte si cenu

  Máme čtyři velikostní kategorie balíků - S, M, L a XL. Podle nejdelší strany zásilky teď snadno zjistíte její cenu.

 • Padnoucí krabice je základ

  Využívejte pevné nebo kartonové obaly, můžeme je strojově třídit a vyhnete se tak příplatku za nestandardně zabalený balík.

 • Místo podacího lístku internet

  Místo vypisování podacího lístku vyplňte data online. Je to rychlejší a získáte zajímavou slevu.

 • Ušetřete se Zákaznickou kartou

  Při předložení zákaznické karty na vás čeká příjemná sleva 10 Kč u Balíku Do ruky a Balíku Na poštu!

Zjistit cenu balíku je hračka

Opustili jsme složitý výpočet ceny na základě hmotnosti a zavedli čtyři nové velikostní kategorie: S, M, L a XL. Do které kategorie spadá váš balík zjistíte jednoduše s metrem v ruce, stačí změřit jeho nejdelší stranu.

Měření balíků

Takto jednoduše zjistíte cenu u produktů:

 • Balík Do ruky
 • Balík Na poštu
 • Cenný balík
 • Obyčejný balík
 • EMS vnitrostátní
 • Doporučený balíček
Měření balíků

Tak jednoduchý je balíkový ceník

CENÍK nejvyužívanějších balíkových zásilek

Měření balíků

* Nejdelší strana u služby Doporučený balíček nesmí přesáhnout 60 cm.

** Nejdelší strana u služby Balík Do ruky a Balík Na poštu nesmí přesáhnout 200 cm.

Všechny ceny jsou uvedené v Kč a nejsou k nim připočteny ceny případně zvolených doplňkových služeb. Jsou uvedené včetně DPH v případě, že se jedná o službu zatíženou DPH.
Ceny jsou platné od 1. 7. 2021.

Místo podacího lístku internet

Vyplňte si podací data dopředu ve webové aplikaci Poslat zásilku a na přepážce se už ničím nezdržujte. Za takto vyplněná data získáte slevu až 10 Kč podle typu vaší zásilky. Z aplikace si vytiskněte rovnou i adresní štítek a nalepte ho na balík. Na poště už nemusíte vypisovat podací lístek.

Vyplnit online Internet

Jak na to?

 • 1 Vstupte do aplikace Poslat zásilku. Vyplňte adresy a zadejte kontaktní údaje k adresátovi a odesílateli balíku. Můžete nastavit i dobírku.
 • 2 Vytiskněte si praktický adresní štítek a nalepte ho na balík místo psaní adresy. Budete mít jistotu, že adresní údaje na balíku budou správné. Štítek obsahuje i podací kód balíku, který dostanete i e-mailem.
 • 3 Pokud nemáte tiskárnu, nevadí. Napište na balík adresu ručně a nad ni uveďte podací kód vygenerovaný aplikací. Adresa v aplikaci a na balíku musí být stejná, proto doporučujeme opsat ji z náhledu štítku pro tisk.
 • 4 Běžte s balíkem na poštu, nevyplňujte podací lístek. U přepážky předejte váš balík s adresním štítkem nebo sdělte vygenerovaný podací kód balíku.

Padnoucí
krabice
je základ

Jde to i bez občanky

Využívejte pevné nebo kartonové obaly, můžeme je strojově třídit a vyhnete se tak příplatku za nestandardně zabalený balík. Takový balík musíme zpracovat manuálně bez třídících linek a s vyššími náklady, proto k ceně připočítáváme manipulační příplatek 19 Kč nebo 16 Kč dle typu služby. Vhodné obaly zakoupíte na všech pobočkách České pošty nebo na našem e-shopu.
www.postshop.cz.

Co je nestandardně
zabalený balík?

Příplatek "Nestandard" je připočítán v případě, že balík nemá tvar krychle, kvádru nebo válce, není zabalen v pevném obalu (např. karton, pevná obálka, pevný plastový sáček určený pro přepravu, apod.) a současně nemá adresní stranu upravenou podle požadavků České pošty.

Balík

Chybí vám na oblíbeném e-shopu doručení zboží balíkem České pošty?

Doporučte nám e-shopy, které nenabízí doručení zboží Balíkem Do ruky, Balíkem Na poštu nebo Balíkem Do balíkovny. Stačí vyplnit níže uvedený formulář a my se postaráme o ostatní.

Děkujeme,
Vaše Česká pošta

Formulář byl odeslán.

Děkujeme vám za doporučení