Vyťukejte data na webu

Vyplňte údaje k adresátovi a odesílateli na www.poslatzasilku.cz, vygenerujeme vám kód, který stačí předat na přepážce.

Získejte slevu za elektronické podání

Poslání balíku s elektronicky vyplněnými daty je až o 10 Kč levnější.

Podacím lístkem se nezdržujte

U balíku s elektronicky předanými daty ho vyplňovat nemusíte.

Praktický štítek stačí nalepit

Vytiskněte si z webu adresní štítek a nalepte ho na balík. Tím vyřešíte psaní adres i  předání kódu pro el. podání.

Ušetřete se Zákaznickou kartou

Ukažte na přepážce naši Zákaznickou kartu a odečteme vám dalších 10 Kč z ceny Balíku Do ruky a Balíku Na poštu.

Jak na to v aplikaci Poslat zásilku?

1. Vyplňte údaje k odesílateli a adresátovi

Vyplňte adresy a kontaktní údaje k příjemci i odesílateli balíku na www.poslatzasilku.cz. Adresy automaticky zkontrolujeme v databázi, nemusíte se bát, že je zadáte špatně.

Krok 1

2. Zvolte způsob podání, můžete zadat dobírku

Přinesete balík na poštu nebo ho u vás máme vyzvednout? Vyberte jednu z možností, pokud potřebujete, uveďte i výši dobírky v Kč.

Krok 2

3. Zkontrolujte rekapitulaci

Zadali jste data správně? Před potvrzením údajů si vše zkontrolujte. Pokud narazíte na chybu, můžete se vrátit o krok zpět. Pokud je vše OK, potvrďte.

Krok 3

4. Vytiskněte si adresní štítek

A je to, data k balíku máme v systému. Z aplikace si rovnou vytiskněte adresní štítek a nalepte na balík. Adresy tak na něj pak nemusíte psát tužkou.

Krok 4

5. Nemáte tiskárnu? Stačí opsat podací kód na balík.

Jde to bez tisku, tradičně a ručně. Adresy na balík přepište z náhledu štítku a nad adresáta nezapomeňte dopsat i podací kód odesílaného balíku. Kód vám zobrazíme po potvrzení rekapitulace a zašleme ho i e-mailem.

Krok 5

6. Přineste balík na poštu

Hotovo, balík i podací data máte připravené. Můžete se vydat na poštu, máte na to 30 dnů. Na poště se už nezdržujete s vypisováním podacího lístku. Potřebné údaje obsahuje adresní štítek nalepený na balíku nebo podací kód, který jste napsali na balík.

Krok 6

Projděte si krátké videonávody

Jak funguje aplikace?

Projděte si krátkého video průvodce naší aplikací Poslat zásilku. Podívejte se, jak snadno můžete vyplnit data k balíku na webu i vy.

Přehrát video
Video

Registrace se ZK

Už nemusíte vypisovat údaje k Odesílateli. Jen se přihlásíte a data se automaticky načtou. V krátkém videu si projděte registraci krok za krokem.

Ukázat registraci
Video
Poslat balík z domova nebo kanceláře

Vyzkoušejte praktický adresní štítek

  • obsahuje údaje k adresátovi i odesílateli včetně podacího kódu pro vnitrostátní balíky
  • vytisknete ho rovnou v aplikaci Poslat zásilku a jen nalepíte na balík
  • díky štítku to půjde na poště rychleji

Posíláte balíky pravidelně? Usnadněte si práci s popisováním balíků, pořiďte si samolepící adresní štítky. Jsou určené přímo do tiskárny, zakoupit je můžete na vybraných poštách nebo na e-shopu PostShop.cz.

Nejčastější dotazy

Kde najdu aplikaci Poslat zásilku?

Aplikace je dostupná 24 hodin denně na internetu, můžete do ní vstoupit všude tam, kde jste připojeni, z počítače, telefonu nebo tabletu.

Stačí jednoduše zadat adresu www.poslatzasilku.cz. Najdete ji také na adrese www.postaonline.cz , odkaz je v horním menu pod položkou Poslat zásilku.

Mohu si připravit údaje i pro zahraniční zásilku?

Pomocí aplikace můžete předat adresní a kontaktní údajů pro všechny listovní a balíkové produkty, které Česká pošta nabízí.

Posíláte mezinárodní zásilku? Zvolte v poli „Cílová země“ zemi adresáta a začněte vyplňovat povinné údaje.

Pokud posíláte zásilku do země s povinností předání celního prohlášení, vyzveme  vás k jeho vyplnění a upřesnění obsahu zásilky.  
Do zemí Evropské unie můžete posílat zásilky bez předchozího celního projednání. Jako každé pravidlo i tohle má své výjimky, a proto při vyplňování věnujte zvýšenou pozornost výjimkám daňového a celního území v rámci Evropské unie 

Správně vyplněný formulář, spolu s podacím kódem, si můžete stáhnout na obrazovce s potvrzením a současně vám ho zašleme e-mailem na adresu odesílatele. 
Pokud si jej můžete vytisknout, pak tak učiňte. Budete jej potřebovat při podání na poště a předejdete tak ručnímu přepisování.

Na poště při podání sdělíte podací kód. Dle zvoleného produktu nebo cílové země můžete být ještě doptáni na některé detaily k zásilce.

Co je to podací kód, k čemu ho potřebuji, kde ho najdu?

Podací kód slouží elektronickému předání podacích dat k odesílanému balíku prostřednictvím aplikace Poslat zásilku. Díky podacímu kódu budete na poště rychleji obslouženi, obsluha u přepážky už nebude muset vypisovat do systému adresní údaje k balíku. Navíc s kódem automaticky na poště získáte slevu až 10 Kč na odesílaný balík.

Jakmile v aplikaci Poslat zásilku úspěšně vyplníte všechny údaje a potvrdíte, automaticky vygenerujeme podací kód. Ten vám zobrazíme na potvrzovací obrazovce a současně vám ho spolu s adresním štítkem také zašleme emailem na adresu, kterou jste při vyplňování uvedli u odesílatele.

Pokud nalepíte na balík adresní štítek vytištěný přímo z aplikace Poslat zásilku, podací kód je už přímo na něm. Pokud nemáte možnost lístek vytisknout a adresu píšete na balík ručně, nezapomeňte nad adresáta dopsat i podací kód.

Jak mám postupovat při vyplňování adresy?

Nejprve vyplňte město/obec. Stačí zadat počáteční písmena z názvu a chvíli počkat. Rozbalíme vám rolovací menu, kde jednoduše kliknutím vyberete část města nebo obce, kterou potřebujete. Tím se automaticky vyplní a načte správné PSČ k zadané části města/obce.

Neznáte část města/obce adresáta? Jednoduše si adresu můžete předem ověřit na webu Pošta Online ve Vyhledávání PSČ a doručovacích informací.

Po doplnění města/obce zadejte ulici a číslo popisné. Postupujte stejným způsobem jako při výběru města - tzn. nic nevypisujte, ale vyberete z rolovacího menu a kliknutím zvolenou ulici označte. Stejně pokračujte při výběru čísla popisného, opět číslo nevypisujte, ale vyberte z rolovacího menu.

Nevíte jak na zadání adresy? Pusťte si krátké video!

Vyplatí se mi přihlášení? Proč mám registrovat Zákaznickou kartu?

Je to rychlejší a hlavně pohodlnější. Pokud se zaregistrujete svojí Zákaznickou kartou, příště se už jen přihlásíte a nebudete muset znovu vypisovat stále stejné údaje k odesílateli balíku. V aplikaci bude vaše adresa uložena a automaticky ji při každém dalším odeslání balíků načteme a vyplníme za vás.

Postup je jednoduchý. Při vstupu do aplikace Poslat zásilku na www.poslatzasilku.cz v horní části obrazovky klikněte v šedé liště na tlačítko Přihlásit se. Přesměrujeme vás na formulář Přihlášení, pokud jste kartu dříve neregistrovali, zvolte pod tlačítkem položku Registrovat. Potom už jen vyberte první možnost Rychlá registrace pro držitele Zákaznické karty.

Poté zadejte číslo svojí karty a vyplňte svůj bezpečnostní kód. Ten jsme vám zaslali v obálce společně s vaší kartou. Pokud ho nenajdete, zašleme vám ho znovu, stačí kliknout na odkaz Neznám bezpečnostní kód a vyplnit číslo karty a email, který máte u karty registrovaný.

Nevíte jak na registraci? Ukážeme vám v krátkém videu!

Nemůžu najít část města/obce, dělám něco špatně?

Nejdříve je potřeba zadat název města bez části obce. Jednoduše ho vypište do kolonky a počkejte, než vám v rozbalovacím menu zobrazíme odpovídající název. Na ten pak jen klikněte a tím provedete výběr. K městu se automaticky načte seznam dostupných ulic a čísel popisných. Pokud znáte PSČ, můžete začít vyplněním adresy obráceně a v poli obec / část obce zvolit odpovídající název.

Neznáte část města/obce adresáta? Jednoduše si adresu můžete předem ověřit na webu Pošta Online ve Vyhledávání PSČ a doručovacích informací.

Co je to adresní štítek, jak mi pomůže? Kde ho můžu vytisknout?

Pro vnitrostátní balíky už nemusíte popisovat adresami ručně! Vytiskněte si je přímo z naší aplikace Poslat zásilku, budete mít jistotu, že máte všechny adresy správně.

Doveďte pohodlí k dokonalosti, využijte samolepící adresní štítky a nepotřebujete ani lepidlo. Pořídíte je na poště nebo na našem eshopu, jsou určené přímo do tiskáren.

V aplikaci vše vyplníte, po zobrazení podacího kódu klikněte na tlačítko Vygenerovat štítek, zobrazíme vám jeho náhled a můžete rovnou tisknout. Stačí pak nalepit na balík a jít.

Adresní štítek je také součástí potvrzovacího e-mailu, ve kterém najde i podací kód.

Musím při zadání hodnoty dobírky vyplnit i poukázku?

Ano, postup se nijak nemění. Společně s vyplněním doběrečné částky v aplikaci je potřeba rovněž vyplnit i poštovní poukázky a předložit je s balíkem přímo u přepážky.

Informace o výplatě poukázané částky bezhotovostně formou poukázky typu A najdete zde.

Informace o výplatě poukázané částky v hotovosti formou poukázky typu C najdete zde.

Kde najdu historii svých podaných zásilek?

Pokud si zaregistrujete svojí Zákaznickou kartou, nezískáte jen automatické vyplňování adresy odesílatele, ale i možnost procházet Vámi předané údaje nebo sledovat doručení podaných zásilek. 
Vaše zásilky najdete v menu Poslat zásilku – Moje objednávky.

Může se vám hodit

Chybí vám na oblíbeném e-shopu doručení zboží balíkem České pošty?

Doporučte nám e-shopy, které nenabízí doručení zboží Balíkem Do ruky, Balíkem Na poštu nebo Balíkem Do balíkovny. Stačí vyplnit níže uvedený formulář a my se postaráme o ostatní.

Děkujeme,
Vaše Česká pošta

Formulář byl odeslán.

Děkujeme vám za doporučení